Starostlivosť o ruky

Parafínový zábal rúk

PARAFÍNOVÝ ZÁBAL RÚK predstavuje veľmi príjemnú a účinnú procedúru, pri ktorej sa aplikuje kozmetický parafín na pokožku. Vhodný je pri stavoch, kde dosiahneme pozitívny výsledok aplikáciou suchého tepla.

Zábal rúk v teplom parafíne má blahodárne účinky na suchú a popraskanú pokožku. Uvolňuje svaly a kĺby, prehrieva a zlepšuje krvný obeh. Zábal má viditeľný efekt. Pravidelnými parafínovými zábalmi sa docieli nielen spevnenie nechtov, krásna a hodvábne jemná pokožka, jej viditeľné a okamžité omladenie, ale aj uvoľnenie bolestivých kĺbov a stuhnutého zápästia, ktoré je dôsledkom aj jednostrannej námahy napríklad pri práci na počítači. Parafínové zábaly predstavujú procedúru, ktorá kombinuje zdravotné aj estetické účinky:

Estetické účinky:

Kozmetický parafínový vosk obsahuje kolagén, vitamíny, bieliaci extrakt. Póry pokožky sa pôsobením tepla otvoria a výživné látky sa lepšie vstrebú do hĺbky, pokožka sa hydratuje, zmäkčuje a vyživuje, vyhladzujú sa jemné vrásky, spevnejú nechty. Po terapii sú ruky odpočinuté, hladké, jemné a zamatovo hebké.

Zdravotné účinky:

Teplý parafín pôsobí ako mini-sauna,  kde sa využíva pozvoľné predávanie tepla z parafínu k hĺbkovému prehriatiu pokožky, čím sa vyvolá reakcia termoregulačného typu. V dôsledku toho sa zlepšuje miestne prekrvenie, zrýchľuje metabolizmus, a tým dochádza:

 • k regenerácii tkaniva (zlepšuje sa výživa i hojenie tkanív)
 • k uvoľneniu svalov a kĺbov (stuhnuté zápästie následkom jednostrannej námahy, napr. pri práci na počítači, poúrazové stuhnutia, presilené kĺby)
 • dochádza k zmierneniu bolestí pri artróze a reumatizme
 • pôsobí blahodárne na nervovú sústavu (na dlaniach sú nervové zakončenia)
 • zvyšuje sa odolnosť organizmu.

Aplikácia:   Existuje viac aplikačných metód, ja využívam metódu parafínového kúpeľa - je to krátkodobé ponorenie ruky do parafínovej vane, po vytiahnutí sa začne na ruke tvoriť tenká vrstva tuhnúceho parafínu, vytvorí sa tzv. „parafínová rukavica“. Ruka sa zabalí do igelitových rukavíc a termorukavíc a nechá sa 15-20 minút pôsobiť. Potom sa vosk odstráni „stiahnutím“ rukavíc.

Pred parafínovým zábalom je vhodný peeling rúk a aplikácia masky.

Klasická manikúra

Klasická manikúra predstavuje základnú úpravu nechtov.

Klasická manikúra znamená ošetrenie kožičky, upravenie tvaru nechtu, jeho preleštenie a lakovanie jednofarebným lakom.

Pri nej sa nechty upravujú do vopred určeného tvaru. Nechty sa najprv opilujú. Po tomto úkone sa zatlačí a upraví nechtová kožička. Nechty vyleštíme, prípadne nalakujeme. Na záver nanesieme olej na kožičku, aby sa vyživila nechtová kožička. Nakoniec ruky nakrémujeme.

Klasická manikúra je spôsob ako nechty upraviť na akúkoľvek príležitosť. Aj preto pojem klasická manikúra znamená ležérnosť a jednoduchosť.

Japonská manikúra

Japonská manikúra je predovšetkým výživa, ktorá doplní nechtom chýbajúce látky, naštartuje ich regeneráciu, vytvorí ochranný film a dodá vašim nechtom lesk o akom ste ani nesnívali.

Japonská manikúra sa nazýva aj malým zázrakom. Nejde o bežnú úpravu nechtov lakmi, ale o ošetrenie vyživujúcou kúrou, ktorá je v Japonsku známa už storočia

To čo robí japonskú manikúru takou výnimočnou je unikátna zmes vitamínov, minerálov a ďalších látok. Základná pasta odstraňuje ryhovanie a nerovnosti nechtu, avšak mimoriadne šetrne, tak šetrne, ako to nedokáže žiadny pilník. Táto polosuchá pasta obsahuje bentonit, je to prírodná hornina pochádzajúca z pravekých morí, ktorá sa skladá z kremíka a ošetrujúcich lipidov. Bentonitová pasta sa do nechtov zapracováva špeciálnou leštičkou, nechty zostanú nielen vyhladené, ale zároveň aj spevnené so zachovaním pružnosti.

Druhý prípravok japonskej manikúry je vysokovýživný prášok z parafínov a včelieho vosku obohatený o vitamíny A, H, E, a provitamín B5. Na zapracovanie tohto prášku slúži druhá leštička, ktorá ho vplyvom zvýšenej teploty pri trení rovnomerne roznesie po celom nechte a prehriatím sa dostane do hlbokých štruktúr nechtu. Ošetrený necht vyzerá ako po nalakovaní priehľadným lakom, avšak, účinok ošetrenia trvá niekoľko týždňov! Žiadne odlakovanie, žiadne ošupujúce sa laky. Nádherné a ošetrené nechty celé týždne – v tom spočíva tajomstvo japonskej manikúry.

BalbCare - rýchla manikúra na ruky

Starostlivosť o ruky v 1 balíčku.

Emulzia, obsiahnutá v rukaviciach, s obsahom aktívnych živín, zabezpečí svojím použitím všetky výhody mokrej manikúry bez použitia kvapky vody, ruky aj nechty budú krásne upravené a zregenerované. Ruky budú nie len, ale tiež sa pravidelným používaním zbavíme pigmentových škvŕn a táto manikúra je veľmi vhodná aj pre atopikov. 

BalbCare produkt, kompletne eliminuje použitie vody, čo znižuje o 100 % riziko plesňových a mykotických chorôb. Kompletná starostlivosť zabraňuje vysúšaniu pokožky, bez použitia manikúrnych misiek, vody, olejov, krémov a  poskytuje dokonalý relax a vzhľad vaších rúk. Aktívne zložky obsiahnuté v špeciálne pripravenej emulzii, dokonale zvláčňujú pokožku rúk, zmäkčujú kožtičku nechtov, odstraňujú odumreté bunky z povrchu pokožky rúk, plne hydratujú a vyživujú pokožku rúk. Ďalšou výhodou je polymér R236, ktorý chráni nechty pred škodlivými látkami a zároveň zvyšuje aj priľnavosť všetkých druhov lakov. Pravidelnou prírodnou manikúrou Balb Care, budú vaše ruky a nechty stále hladké a budú vyzerať zdravo.

Zloženie BalbCare:

 • Extrakt z tea tree (z Austrálie) - má liečivé, výživné a antimykotické vlastnosti
 • Zmäkčujúca zložka – na nechtovú kožičku
 • Kalcium – na výživu prírodných nechtov
 • Keratin – posilňuje prírodné nechty, podporuje ich rast a skrášľuje ich vzhľad
 • Polymer R236 – vyvinutý spoločnosťou Balpharm je ideálnym základom pre všetky tipy lakov a nechtov
 • Alantoín – má výrazné hojivé a regeneračné účinky, výborný na unavené ruky 
 • Prírodný extrakt zo stromu Hammelis – rastlina s ukľudňujúcimi a liečivými účinkami

Chcete sa objednať?

Volajte
+421 902 676 908

alebo píšte
info(@)studioperfectskin.sk