Parafínový zábal rúk

PARAFÍNOVÝ ZÁBAL RÚK predstavuje veľmi príjemnú a účinnú procedúru, pri ktorej sa aplikuje kozmetický parafín na pokožku. Vhodný je pri stavoch, kde dosiahneme pozitívny výsledok aplikáciou suchého tepla.

Zábal rúk v teplom parafíne má blahodárne účinky na suchú a popraskanú pokožku. Uvolňuje svaly a kĺby, prehrieva a zlepšuje krvný obeh. Zábal má viditeľný efekt. Pravidelnými parafínovými zábalmi sa docieli nielen spevnenie nechtov, krásna a hodvábne jemná pokožka, jej viditeľné a okamžité omladenie, ale aj uvoľnenie bolestivých kĺbov a stuhnutého zápästia, ktoré je dôsledkom aj jednostrannej námahy napríklad pri práci na počítači. Parafínové zábaly predstavujú procedúru, ktorá kombinuje zdravotné aj estetické účinky:

Estetické účinky:

Kozmetický parafínový vosk obsahuje kolagén, vitamíny, bieliaci extrakt. Póry pokožky sa pôsobením tepla otvoria a výživné látky sa lepšie vstrebú do hĺbky, pokožka sa hydratuje, zmäkčuje a vyživuje, vyhladzujú sa jemné vrásky, spevnejú nechty. Po terapii sú ruky odpočinuté, hladké, jemné a zamatovo hebké.

Zdravotné účinky:

Teplý parafín pôsobí ako mini-sauna,  kde sa využíva pozvoľné predávanie tepla z parafínu k hĺbkovému prehriatiu pokožky, čím sa vyvolá reakcia termoregulačného typu. V dôsledku toho sa zlepšuje miestne prekrvenie, zrýchľuje metabolizmus, a tým dochádza:

  • k regenerácii tkaniva (zlepšuje sa výživa i hojenie tkanív)
  • k uvoľneniu svalov a kĺbov (stuhnuté zápästie následkom jednostrannej námahy, napr. pri práci na počítači, poúrazové stuhnutia, presilené kĺby)
  • dochádza k zmierneniu bolestí pri artróze a reumatizme
  • pôsobí blahodárne na nervovú sústavu (na dlaniach sú nervové zakončenia)
  • zvyšuje sa odolnosť organizmu.

Aplikácia:   Existuje viac aplikačných metód, ja využívam metódu parafínového kúpeľa - je to krátkodobé ponorenie ruky do parafínovej vane, po vytiahnutí sa začne na ruke tvoriť tenká vrstva tuhnúceho parafínu, vytvorí sa tzv. „parafínová rukavica“. Ruka sa zabalí do igelitových rukavíc a termorukavíc a nechá sa 15-20 minút pôsobiť. Potom sa vosk odstráni „stiahnutím“ rukavíc.

Pred parafínovým zábalom je vhodný peeling rúk a aplikácia masky.

Chcete sa objednať?

Volajte
+421 902 676 908

alebo píšte
info(@)studioperfectskin.sk